
Клас: ссавці Ряд: дворізцеподібні Родина: кенгурові Рід: кенгуру велетенські Вид: кенгуру східний сірий
Зустрічаються тільки на сході, південному заході та півдні Австралії, а також на острові Тасманія. Дощові ліси і рівнини з рясною рослинністю - їх улюблені місця.
Самці можуть досягати 2-3 м у висоту. Хвіст служить тварині опорою, коли він стоїть, і допомагає балансувати при швидких стрибках. Забарвлення варіює від сірого до бурого. Передні лапи порівняно маленькі і витончені, ними кенгуру викопує коріння і бульби рослин. Добре розвинені задні кінцівки допомагають бути чемпіоном зі стрибків серед усіх тварин. Він може долати перешкоди висотою 3 м і стрибати на 9 м у довжину.
Сірі кенгуру живуть сімейними групами - мобами, що складаються з самця-лідера, який називається бумером, декількох самок і молодих самців. Бумер підтримує існуючу в мобі ієрархію, попереджає членів групи про небезпеку, барабанячи задніми лапами по землі. В одному місці можуть одночасно годуватися кілька мобів, абсолютно не заважаючи один одному. Сплять тварини в тіні дерев або в невеликих ямах, які спеціально виривають. Середня тривалість життя - 18 років.
До розмноження кенгуру приступають приблизно у віці 2 років. Малюк народжується абсолютно безпорадним, важить всього лише 1 г, довжина тіла складає 2,5 см. Єдиним життєво важливим завданням в цей момент для нього - дістатися до сумки матері. У сумці він проводить ще близько півтора роки і тільки потім стає цілком самостійним.
Основа харчового раціону - зелене листя і соковита трава.
Природний ворог - дикий собака дінго.
|